Štěňata vrh „B“

Vrh „B“

Nelly Emily Bohemia

Artie Black Beauty Berlinetta

Tihle dva se seznámili  v Krnově dne 7. 6. 2020: máme nakryto!

Je to napínavé!

Představujeme Vám Artieho a jeho aktivity v minifotogalerii:

http://aussieland.cz/atie.html

          

Průběžně Vám představujeme vrh „B“, narozený 5.8.2020. Štěňátka jsou neuvěřitelně pohyblivá, takže zásadně nepózují! Jsou ještě malá, nechceme je trápit a po vyfocení, převážení a kontrole  je rychle vracíme mamince Maye.

Všechna štěnda mají dlouhé ocásky.

Štěňata jsou již rezervovaná (R)

1.foto-1.den, 2.foto-2,5dne (nafotil Marcel a Viki), 3.foto- 6.den (nafotila Viki s as.Marcelem), 4.foto-stáří 2 týdny (nafotil Marcel a Viki), 5.foto-stáří bez jednoho dne 3 týdny (nafotila profesionálka kamarádka Jitka Houzarová), 6.foto-stáří 5,5 týdne (nafotila Lenka Langová), 7.foto a další-z nových domovů 🙂

                                                                 www.zaraphoto.com 9. měsíc Barney First-born (Dasty) (R)

                                                                 www.zaraphoto.com     9.měsBerry Black Beauty (Berruška) (R)

                                                                     www.zaraphoto.com   9.ěsBalú Black Sweetie (R)

                                                                 www.zaraphoto.com    9.měsícBessie Black Bloom (Sandy) (R)

                                                                 www.zaraphoto.com       9.měsBond Black Baby-boy (Dante) (R)

                                                                 www.zaraphoto.com 9.mesBucky Black Star (R)

                                                                    www.zaraphoto.com9.měsBenjamin Black Imp (Benjí) (R)

                                                                 www.zaraphoto.com 9.měsícBella Black Rose (R)

17.11.2020

Naše štěňata už překonala 3.měsíc života (5.11.2020), všechna mají za sebou poslední povinné očkování a důkladnou pohlídku. Průběžně se snažím dávat náhled fotografií, abyste viděli jak se vylupují.

Na závěr inspirativní výukové video s šikovnou a učenlivou Berry Black Beauty a ještě šikovnější cvičitelkou Helenkou Sz. Nacvičují touch, ke mně, sedni, lehni a čekej. Příklad toho, jak úžasná štěnda jsme odchovali :-))

4.10.2020

Zítra budou štěňatům z vrhu B 2 měsíce. Na delší dobu uzavírám tuto stránku. Mějte se dobře.

3.10.2020

Poslední štěňátka odešla do svých domovú dnes dopoledne. Výběh je prázdný a Maya má smutné oči. Mějte se báječně, Bessie, Bello a Bonde ♥

Bond (Dante)
Bessie (Sandy)
Bella

1.10.2020

Dnes odešli bráškové Bucky a Barney: šťastnou cestu, milí braši 🙂

Bucky
Barney (Dasty)

30.9.2020

Našim štěňatům je 8 týdnů. Jsou to pěkní draci, normálně malí pejsci, jejich osobnosti se začínají naplno projevovat. A odcházejí…

Šťastnou cestu Balú, Berruško a Benjíku!

Balú
Berry
Benjamin

24.9.2020

Dnes jsme za velkého křiku v autě vyvezli štěňata na vyšetření očí do Hloubětína. Naše štěnda mají očka v pořádku 🙂 Takže máme všechna vyšetření hotová, štěňata jsou 3x odčervená, očkovaná a čipovaná.

Má se ochladit: tak ještě trénink na horší počasí a za pár dnů velká jízda do nových domovů!

18.9.2020

Dnes nás v 4.00hod probudil vzácný déšť. Maya postupně nahnala svá štěnda za jejich štěbetání a marných otázek do boudy. Probudili jsme se úplně. No tak – dopsala jsem alespoň nějaké ty smlouvy a jiné papíry. Teď ráno, po dešti, štěnda vesele a zvědavě vybíhají z boudy a zkoumají mokrou trávu a mokré všechno. A takhle to vypadalo ráno v boudě a ve výběhu:

 

 

 

 

 

 

12. a 13.9.2020

Včera přišli na návštěvu naši dloooouholetí kamarádi a Lenka nezapomněla na foťák!, takže fotky jsou zase kvalitou o několik kilometrů před fotkami z mobilu. Štěńata se začínají pěkně „propalovat“, některá hnědá je intenzivnější, ale nebojte, budou krásní všichni, některým to prostě trvá déle, než se probarví a také záleží na světle (už ho bylo ke konci focení málo, část štěňat spala), konečné barvy budou mít stejně až v dopělosti.

Nějak jsem měla problém děti identifikovat, tak snad jsem je nepomíchala 🙂 Poznáte si je?

11.9.2020

9.9.2020

3.9.2020

Co se u nás děje? Štěňátka vstávají v 3.30hod ráno a vyžadují krmení. Snažíme se. Samozřejmě – už pak neusneme, takže den nám začíná zatraceně brzy 🙂 Je zase hezky, takže celý den tráví ve výběhu, pod kontrolou Mayi nebo naší.

Dnes se byla na Berry podívat její nová rodina, možná z toho budou nějaké fotky (podle foťáku, soudím), tak se opatrně těšíme. Podělíme se o ně s vámi. Štěňatům tu po ní zůstala plyšová panda. A to je dobře, protože štěnda si už docela pěkně hrají.

A také jsme dnes podruhé odčervovali. Prostě spousta zážitků. Podívejte se, jak Maya děti vychovává:

1.9.2020

Dnes šly děti poprvé do školy. Naše štěňata navštěvují školku ve výběhu už 4. den a dobu pobytu si více a více prodlužují. V noci spinkají doma v porodnici.

V těchto dnech došlo i na úřad: štěňata mají přidělena zápisová čísla od ČMKU. Hned se provalilo, že některá jména štěňátek jsou moc dlouhá (nepočítala jsem s mezerami), tak jsme dvě z nich lehce přejmenovali. Ještě něco v dokladech dolaďujeme, paní K.  z ČMKU má naštěstí pochopení.

29.8.2020

Výběh jede!

26.8.2020

Dnes se staly dvě důležité věci:

Dopoledne tu byla fotografka kamarádka Jitka a jen tak mimochodem nafotila krásné miniportréty štěňátek. Normálně fotí hlavně svatby, ale zvířátka jí šla také od ruky. Srdečně děkujeme! Všiměte si, jak se štěndům probarvují nosní houby.

A odpoledne šla dětská skupina poprvé na procházku s maminkou ven. To bylo divení!

23.8.2020

Z miminek se stala batolata. Všechna už koukají na svět, živě reagují. Také už spolu trochu zápasí. Dnes budeme poprvé odčervovat.

Máma jde!:

19.8.2020

Našim štěňdům jsou dnes dva týdny a ode dneška už vidíííí! Začínají otevírat očka, stavějí se na všechny čtyři, ta silnější už i popobíhají po čtyřech. Některá poštěkávají. Jsou z toho sama zjevně překvapená.

15.8.2020

Našim psím miminkům je dnes deset dnů. A co vlastně dělají? Krmí se, pak odpadnou a spí, pak se zase krmí a odpadnou a spí… A co děláme my? Dnes jsme štěňatům dodělali venkovní výběh. U nás jde vždy o stavbu dočasnou, která se po odchodu štěňat do nových domovů uloží do sklepa spolu s porodnicí. Nástup na druhou snídani dnes vypadal takto:

Je vidět, že štěňata získávají sílu a rychlost, chvílemi to vypadalo, že jde o život. Maye se podařilo lehnout si mimo deku a ještě ji odhrnout co nejdál, takže štěňatům to klouzalo, museli jsme zasahovat 🙂 Brzy dáme štěňatům jména.

10. a 11.8.2020

Štěňata se mají k světu, všechna dobře prospívají – a zrychlila. Zítra jim bude týden. Budeme zase fotit. Maya  kojí a hubne. Už se začíná občas vzdalovat od porodnice, ale pořád je v doslechu. Pro nás krásné období, kdy se nemusíme o nic starat, jen se díváme a díváme a díváme.

A nakonec jsme nafotili už dnes, Viki má přeci jenom lepší foťák v mobilu než já. chmchm :-))

snídaně 🙂

8.8.2020

Pořád se něco děje. Štěňátka začínají přibírat na váze, už se přehoupla přes porodní váhu.  Rychle se  plíží po porodnici, někdy zabloudí, některá se proto hlasitě rozčilují (ta větší a průbojnější). Ale jinak je tu klid a pohoda. Některým štěňatům se začínají probarvovat nosní houby, objevují se na nich malé černé skvrnky.

6.8.2020

Tady hlídám já! A momentálně trochu odpočívám. Musím se na to focení drobátko upravit!
Den poté. Unavená, ale spokojená…

1.den na světě! Vše je v pořádku, štěňátkům mírně klesla porodní váha, je to jako u dětí. Ale zaoblují se a přes úbytek váhy „povyrostla“. Vrní, mlaskají, občas protestují, když je Maya myje příliš důkladně. To pak odlétávají od cecíků jako třísky. hehe. Maya dostala na veterině (pro jistotu) injekci na dočistění dělohy. Když se vracela od veterináře, pelášila domem, až se smykla, jak už byla nervózní z odloučení. Je velmi pečlivá a zodpovědná. Přebaleno na noc

5. a 6.8.2020

S velkou radostí a úlevou Vám všem, naši milí sledovatelé, oznamujeme, že včera večer a v noci se Artiemu Black Beauty Berlinetta „Aty“ a Nelly Emily Bohemia „Maya“ narodila krásná a zdravá štěňátka, 5 klučíků a 3 holčičky. Všechna štěnda budou mít dlouhé ocásky.

První štěně přišlo na svět 5.8.2020 v 21.15 hod., poslední  1hod a 45 min po půlnoci. Maya byla výborná. Všem se daří moc dobře, určitě je nadšený i Aty, pokud mu to paní Helenka dokázala sdělit ♥

Za chvilku jedeme s Mayou na veterinu na poporodní kontrolu, tak se odmlčíme. Co nejdříve Vám štěňata vyfotíme a představíme. Zatím jen pár průvodních fotek z porodu a šťastného rána:

The first-born
Maya „pracuje“

Dobré ráno! 🙂

No tohle!

Jsme tady všichni, jen jsme někde mezi chlupy! Přejeme Vám krásný den!

4.8.2020

Tak už ji trochu hlídáme, Maya funí, mizerně žere, chodí za mnou v závěsu, různě se tváří a přituluje. Ovšem tyhle opičky do chvíle, než někdo zavelí, že se jde ven. To vystřelí, tlusté břicho nacpe mezi naše nohy a veřej dveři, protáhla by se v tu chvíli i myší dírou, a alou! v poskoku ven. Potvora!

3.8.2020

Maya kyne jako těsto na vánočku. Zjevně má zaděláno na pořádný pletenec. Vše je připraveno. Měříme teplotu ráno a večer a čekáme…

25.7.2020 

Začíná jít do tuhého: Maya znovuobjevila své záložní hnízdo pod tújemi. Má opět starost – co kdyby do té své luxusní porodnice nedoběhla?!? mrkrmrk. Díra vzadu pod tújemi už je docela hluboká, za chvíli bude mít problémy se z ní s tím břichem vůbec vyhrabat.

Ale pořád je stejně hravá, jako dřív:

16.7.2020

S malými pomocníky jsme dnes oživili Mayinu porodní bednu. Byla to pěkná skládačka! Byla 3 roky uložená ve sklepě – a ani jedna součást se neztratila! Zatím bez dvířek a přední stěny – kvůli snadnému přístupu. Až štěnda povyrostou, přidáme další prkna.

                       A vypadá to, že si Maya vzpomněla!

2.7.2020

S nadějí oznamujeme, že vrh „B“ se už koupe v plodové vodě. Máme potvrzeno ultrazvukem, dnes 2.7.2020! Bude jich zase asi hodně.

Objevil se nějaký technický problém se stahováním obrazu, takže bez fota z UZ, ale ujišťuji vás, že to vypadalo nějak takto, stačí v rožku pozměnit datum, hehe:

Maya je v pohodě, drží se u nás, občas jí je asi i trochu špatně. Ale to je normální, to některé z nás dobře znají. Je ještě více mazlivá.