Fotografie vrh „A“

Vrh A tříletý!

AimeeAngel

Ashley(Bady) Ayla Alisa(Ashley)Arny(Bertík)

27.6.2020 Barča Ayla Sweetie!!!

Vánoce 2019

Maya  Nelly Emily Bohemia

Amy Black Sugar

Alisa Black Charm (Ashley)

Angel First-born

Arny Moppet (Bertík)

Attila Sweetheart (Arny)

Ashley Black Imp (Bady)

Ayla Sweetie (Barča) 

22.10.2019 vrh „A“ dvouletý!

Aimee Black Rose

Angel First-born

Arlett Beauty

Arny Moppet

Alisa Black Charm

Ashely Black Imp

 

Léto 2019

Angel First-born

Arny Moppet (Bertík)

Attila Sweetheart (Arny)

Velcí kluci. Ráda zde zde zveřejním další sourozence, pokud mi pošlete jejich fotografie  :-))

A první krásná holka :-)) Ayla Sweetie (Barča)

Alisa Black Charm (Ashley) další krásnoočko

Arlett Beauty

 

 

22.10.2018 štěňatům Mayi a Andra je jeden rok!

Všem srdečně blahopřejeme a nadšeně zveřejňujeme aktuální fotografie, které nám v těchto dnech došly. Jsou všichni nádherní!:

Aimee Black Rose

Arny Moppet (Bertík)

Arlett Beauty

 

Attila Sweatheart (Arny)

Angel First-born

Ashley Black Imp (Bady)

Alisa Black Charm (Ashley)

Ayla Sweetie (Barča)

Amy Black Sugar

 

… a nakonec jejich maminka Maya Nelly Emily Bohemia.:

 

 

Fotografie štěňat, které se mi sešly po odeslání PP v únoru 2018!Jsou to modelové! 13.2.2018

Aimee Black Rose pětiměsíční 27.3.18

 

Bady (Ashley Black Imp)

 

 Barča (Ayla Sweetie)půlroční

Barča (Ayla Sweetie)

 

 Ashley (Alisa Black Charm)

zde půlroční psí holčička 22.4.2018 – vypadá velmi spořádaně :-))))

 

 

 

 

 

 

Angel First-born 28.3.2018

zde půlroční chlapák 22.4.2018 🙂

 

 Arny (Attila Sweetheart) opravdu rozený model

 

 Arlett Beauty

 

Bertík (Arny Moppet)

Amy Black Sugar

Dnes jsem se poptala na Plemenné knize, jak jsme na tom s PP pro štěňata. Zatím jsou podklady v mailové poště PK, ale jsou tam. No, mají na to 30 dnů a poradkyně chovu to tam poslala 4.1.2018. Chmchm. Vydržte. Podívejte se alespoň do „O nás“  a do štěňat, jsou tam nějaké novinky

16.1.2018

Maminka Maya přeje všem svým dětem a jejich nové smečce radostný rok 2018

 

 

Fešák v popředí je Andro. Andro Black Babyboy Sunshinewood. V pozadí naše Maya. Ty dva jsme nedávno seznámili. A teď čekáme…

17.9.2017

Potvrzeno! Maye plave v břiše několik pingpongových míčků!

18.9.2017

Kontrolní sono: něco tam vidíte? Prý jich tam plave šest…

26.9.2017

 

Maya si zvyká na porodnici 🙂

29.9.2017

Dva týdny před porodem… a nabírá zimní srst!

14.10.2017

Maya má teď hodně práce: zrovna hrabe záložní hnízdo pod tújemi. Sice má krásnou porodní bednu, ale co kdyby náááhodou nedoběhla…

15.10.2017

5 dnů do porodu. Možná to přijde dříve…

22.10.2017

A přišlo:

Maya nás celé nedělní odpoledne honila ven na zahradu a zamyšleně tam hleděla ke svému vysněnému hnízdu pod tújemi. Byli jsme na ni opravdu přísní: v 20.00 to vzdala a přistoupila na porod ve smrkové porodnici. Od té chvíle byla naprosto bezvadná, okamžitě pochopila, co má dělat – a túje přestala řešit.

23.10.2017

Štěňátka rostou před očima: už mají kolem půl kila. Maminka Maya je stále plně kojí. Dnes už od svých dětí začala odcházet, ale polehává na dohled, aby měla přehled, ale také aby si odpočinula. Hlavně se chladí na dlažbě, je zvyklá běhat venku a v domě u štěňat je jí vedro. Chodíme na krátké procházky, Maya vypadá ve formě, ale zhubla, přestože má dostatek a bohatou stravu.

29.10.2017

Asi se divíte, že je málo fotografií štěňátek. Nedivte se! 🙂 Štěníci se postavili na všechny čtyři a začali lézt meteleskublesku – a už jsou vůbec k nevyfocení. Protože se u nich střídáme, málokdy jsme připraveni k focení oba. Navíc se večer jen zhroutíme na gauč.

A začínají koukat! Ještě nevidí úplně všichni, ale co jsem zahlédla, viděla jsem samé čokoládové očiiii! Nic jiného jsme tedy ani nečekali.

7.11.2017

Tento víkend jsme měli napilno: štěňátka jsme poprvé odčervili, poprvé jsme je vynosili ven na úsporné sluníčko a poprvé dostala rýžovou kaši se sušeným mlékem. Od kaše jsme byli zapatlaní my, podlaha a štěňata měla rýžové slepence na kožíšku skoro až do večera. Maya to z nich sice s chutí slízávala, ale měla toho moc. Ještě je to trochu vidět na fotkách. Ale husu jsme stačili také upéci a svatomartinské teklo proudem, prostě jako v pohádkovém víkendu – mrkmrk-

12.11.2017

Tak nevím, jestli nějaké očko nebude modré:

19.11.2017

 

No: nemohlo by být takhle krásně pořád?! Partička na procházce 23.11.2017

Dnes vám popíšu, jak tady spolu žijeme: štěňatům už je 5 týdnů a dva dny ♥

Přestěhovali jsme štěňata do „výběhu“, což je stále pokoj v domě, ale neužívaný. Venku je přeci jen vlhko, hodně fouká, bojíme se, aby nenastydla.

Do konce třetího týdne věku se Maya o štěňátka vzorně starala, plně je kojila a čistila. Od začátku čtvrtého týdne jsme jí začali pomáhat tím, že jsme štěňata začali přikrmovat. Nejdříve rýžovou kaší z uvařené rýže a štěněcího sušeného mléka, které jsem měla připravené pro případ, že by se po porodu něco nepovedlo. Vše jsem umixovali do jemné kašičky. Nejdříve jsme je krmili jednotlivě z malých mističek. Štěníci nám nejprve jen olizovali prsty, ale zanedlouho pochopili a začali kašičku slízávat. Když došlo sušené mléko, přešli jsme na instantní kaši Canina. Moc jim nechutnala, byla už moc cítit granulemi. Zkoušeli jsme to dva dny a bylo to všelijaké. Tak jsme přešli na kaši Fitmin, a to bylo dobré, protože byla více mléčná a štěňatům chutnala. Když slupli velkou pikslu, přešli jsme na máčené granule Nutramu pro štěňata a kojící feny (tím krmíme i Mayu už od poloviny březosti). To už bylo štěňatům 4 a půl týdne. A to už jim zůstane.

K tomu jim občas přilepšíme jemně mletým přemraženým hovězím. To jim tedy chutná hodně! Balím jim do toho třeba ten nechutný odčervovací prášek a slupnou ho jako malinu. A od 5. týdne také dostávají plnotučný tvaroh se žloutkem, vždy ráno. A o ten je tedy mela!

A jaký máme denní rytmus?

Štěňata vstávají mezi 3.30 – 4.30hod. Vstává k nim Míla, to nedávám. Ušlehá jim tvaroh se žloutky, štěňata se napucnou a spí dál. Maya dostane den předem připravený vývar s rýží nebo s těstovinami. Pak jdou spát všichni.

Maya stále štěňata mírně přikrmuje: štěňata se probudí (poprvé po tvarohu kolem 8.00-9.00hod.) a začnou volat. Pustíme k nim do výběhu mámu, ta jim dá cucnout, otevřeme dveře na zahradu a štěňata spolu s Mayou vyvenčíme. Ženou se jí po cecíkách, ale ona je už nenechá. Začala je i vychovávat. Za to ji chválíme. Drzá a zlobivá štěňata dostávají pěkně do kožichu. Štěňata blbnou, honí se, perou se, hrají si s listím, čurají, kakají. Když se perou moc, mamka zasahuje. Motají se nám kolem nohou a lehce nás kousají do kotníků 🙂 Po asi 20min je nastrkáme zpátky do výběhu a dáme jim jejich velkou mísu s granulemi. Štěňata se docpou, chvíli si ještě hrají, některá usínají hned. No – a takhle je to pořád dokola. V 17. 00 se ukládají k večernímu spánku. Ještě jednou ožijí, ale jen aby se neřeklo. Bereme si je do obýváku, chováme si je a  na noc ukládáme do porodní bedny v obýváku.

Občas vyrazíme s Mayou na denní procházku: Milan chodí ráno po vyvenčení štěňat, já a Mišák během dne po krmení stěňat. Ale je to jen kilometr, dva.

Kromě toho se střídáme v práci. Ale tam jedeme jen na poloviční plyn. Nejde to jinak. Dost často, téměř denně, u nás někdo je, podívat se na štěńátka, pomazlit se. Štěňata budou socializovaná ažaž!

28.11.2017

Dnes 6 týdnů! Adventní věnec ještě nemáme, ale zase jsme něco nafotili. Podívejte se do „štěňat“ a do „fotografií“. Včera jsme odčervovali, dnes ještě budeme vážit. Příští týden štěňátka připravíme na cestu: budou se očkovat, čipovat a proběhne kontrola očí! 🙂

Právě mi udělala radost Renata (Arlettka), která poslala fotky z návštěvy  štěňátek. Fotky jsou z vnitřního výběhu, najděte si tam své miláčky sami 🙂  (to dokážete chichi)

3.12.2017

Náročný den. Odpoledne jsme se vydali za veterinářem. Byla nás docela tlupa. Nastrkali jsme štěníky do kufru auta na slámu a tradááá. Štěňátka řvala celou cestu – no, alespoň neměla čas se poblinkat. Akce trvala dvě hodiny, nejvíc času zabral ten „úřad“ okolo, očkování a čipování bylo hotové za chvilku. Štěňata se proběhla po ordinaci, všechno počůrala, a nakonec zalehla v čekárně pod židličky a usnula. Cestou zpátky už ani neprotestovala, tušila, že jedou za mámou. Takže po dnešku jsou štěňátka poprvé očkovaná, s mikulášským čipem a mají vystavené Europassy. Tak. A pozítří klinické vyšetření očí…

5.12.2017

Dnes vyšetření očí štěňat u pana doktora Beránka. Všechna štěňátka prošla na jedničku! Jsou to prostě miláčci…

v čekárně na veterině 7.12.2017

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Všechna štěňátka již odešla do svých nových domovů. Věříme, že jsou v dobrých rukách. Přejeme Mayiným dětem a jejich novým parťákům, aby spolu byli dlouho veselí a spokojení!

Milan, Ivanka, Mišák a Macek

18.12.2017